Nurofen Cold Flu 24 Tablet İlacı  Nedir, Ne İçin Kullanılır, Ne İşe Yarar?

Soğuk algınlığı tedavisinde sıklıkla kullanılan ilaçlardan biri olan Nurofen Cold Flu 24 Tablet İlacı  normal reçeteli bir ilaçtır. 

Soğuk algınlığı sebebiyle oluşan enflamatuar ağrıların tedavi edilmesinde, soğuk algınlığı ve gribal enfeksiyon nedeniyle oluşan ağrılarda, baş ağrılarında, romatizmal sebepli ağrılarda, adale ve sırtta oluşan ağrılarda, adet sancılarının azaltılmasında, migren ve nevralji tedavisinde etkili olması sebebiyle Nurofen cold flu kullanımı tercih edilen bir ilaçtır.

Nurofen Cold Flu 24 Tablet İlacı doktorunuzun tavsiyesi olmadan kullanmamanızı öneririz. Muayene esnasında şikayetlerinizi doktorunuza bütün detayları ile anlatmanız halinde doktorunuz tedavi için gerekli olması halinde Nurofen Cold Flu 24 Tablet İlacı size dozunu ve kullanım detaylarını belirtecek şekilde reçetelendirecektir.

Nurofen Cold Flu 24 Tablet İlacı  Etken Maddesi Nedir?

Nurofen Cold Flu 24 Tabletin etken maddesi Ibuprofen ve Pseudoephedrine Hcl kombinasyonudur. Ibuprofen steroid olmayan ağrı kesiciler grubunda yer almakla beraber rahatsızlıkların tedavilerinde kullanılır. Pseudoephedrine solunum sistemi hastalıklarında yüksek tedavi edici etkisi nedeniyle tercih edilmektedir.

Eğer herhangi bir ilaca ya da etken maddeye karşı alerjiniz bulunuyor ise bu durumu muayene esnasında doktorunuza iletiniz. Nurofen Cold Flu 24 Tablet İlacı içeriğinde yer alan etken maddelere karşı bir alerjiniz varsa doktorunuz sahip olduğunuz alerjiyi göz önünde bulundurarak uygun bir tedavi yöntemine başvuracaktır.

Nurofen Cold Flu 24 Tablet İlacı  Nasıl Kullanılır?

Yetişkinlerde ve 12 yaş üzerindeki çocuklarda başlangıç olarak 2 drajelik dozda kullanılmaktadır. Gerektiği durumlarda 4 saat arayla 1 draje alınabilir. Doktor tarafından önerilen eden günlük 6 drajenin üzerine çıkılmamalıdır. Doz aşımı söz konusu olduğunda mide kusturma yöntemi ya da gastrik lavaj yöntemi ile boşaltılmalıdır. 

Nurofen Cold Flu 24 Tablet İlacı kullanmanıza karşın rahatsızlığınız dinmiyor ve daha da artış gösteriyor ise durumu doktorunuza belirtiniz. Bu durumda doktorunuz dozu arttırabilir veya farklı bir ilaç grubuna geçiş yapmanız doğrultusunda karar verebilir. Nurofen Cold Flu 24 Tablet İlacı doktorunuzun tavsiyesi olmadan alıp kullanmaya başlamamanızı öneriyoruz. Her hastanın tedavi yöntemi farklı olacağından başka kişilerin tedavisinde kullanılan ilaçları size de iyi geleceği düşüncesi ile alıp kullanmamalısınız.

Nurofen Cold Flu 24 Tablet İlacı  Yan Etkileri Var Mı?  Nelerdir?

Ciddi alerjik yan etkiler görüldüğünde ilaç derhal kesilerek doktora başvurmak gerekmektedir. İshal, bulantı, kusma, karın ağrısı ve kabızlık gibi seyrek görülen yan etkileri bulunmaktadır. Çok nadir olarak mide yanması, ciltte kızarıklık, mide ağrısı görülebilir. Bu durumlar Nurofen Tablet İlacı kullanımının bırakılması ile düzelmektedir. Uykusuzluk, sinirlilik hali ve sersemlik görülebilir. Su ve tuz takviyesi yapılması gerekebilir.

Nurofen Cold Flu 24 Tablet İlacı kullandığınız zaman beklenmeyen etkiler ile karşılaşırsanız ilacı kullanmayı bırakarak doktorunuza yaşadığınız durumları iletmeniz hastalığınızın giderilmesinde olumlu katkı sağlayacaktır.

Eğer farklı rahatsızlıklarınız nedeniyle ilaç kullanmaktaysanız bu hususu doktorunuza mutlaka iletiniz. Nurofen Cold Flu 24 Tablet İlacı içerisinde yer almakta olan etken maddelerin kullandığınız ilaçtaki etken maddeler ile reaksiyona girerek zarar verebileceğini daima göz önünde bulundurunuz.

Nurofen Cold Flu 24 Tablet İlacı üzerinde son kullanma tarihi belirtilmiştir. Son kullanma tarihi geçmiş, açık bırakılmış, deforme olmuş ilaçları kullanmayınız. İlacın hangi saklama koşullarında muhafaza edilmesi gerektiği ilaç prospektüsünde yer almakta olup belirtilen hususlara riayet etmeniz ilacınızın ömrünü ve etkinliğini korumasına yardımcı olacaktır. İlacı çocukların erişemeyeceği yerlerde muhafaza etmeyi unutmayınız. Nurofen Cold Flu 24 Tablet İlacı eczanenizden teslim alırken ilaç üzerinde herhangi bir yırtılma – deformasyon olmadığını mutlaka kontrol ediniz.

Nurofen Cold Flu 24 Tablet İlacı  Kullanmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yüksek tansiyon ilaçları ve ruhsal çöküntü nedeniyle reçeteli depresyon ilaçları kullanılıyorsa uzman doktor tarafından onay olmadan Nurofen Cold flu Tablet İlacı kullanılmamalıdır. Aynı zamanda ilacın etken maddelerinden biri olan ibuprofen içerikli ilaçlar ile ve diğer ağrı kesici grubuna giren ilaçlar ile birlikte kullanmaktan kaçınılmalıdır. Bunların dışında karaciğer yetmezliği, kalp yetmezliği ve böbrek yetmezliği gibi ciddi rahatsızlıkları bulunan hastalar doktor kontrolüne girmeden Nurofen kullanmamalıdır.

Nurofen Cold Flu 24 Tablet İlacı Ne Kadar, Kaç Para, Fiyatı Ne?

Nurofen Cold Flu 24 Tablet İlacı fiyatı bildiğiniz üzere Sağlık Bakanlığı tarafından ilgili kanunlar çerçevesinde belirlenmektedir ve zaman içerisinde değişiklikler gösterebilmektedir. Bu nedenle Nurofen Cold Flu 24 Tablet İlacı ne kadar, fiyatı, kaç para ? diye yapacağınız aramalarda ulaşacağınız fiyatların birbirinden farklı olabileceğini ve güncel olmayabileceğini bilmenizi istiyoruz. Bu ilacın fiyatı ile ilgili en doğru bilgiye ulaşmak için yakınınızda bulunan bir eczaneden yardım almanız daha doğru olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Name *
Email *
Website