Etol Fort 400 Mg 14 Film Tablet İlacı Nedir, Ne İçin Kullanılır, Ne İşe Yarar?

Normal reçete ile yazılan bir ilaç olan Etol fort 400 mg 14 film Tablet İlacı ilaç genellikle iltihaplı eklem rahatsızlıklarının tedavisinde kullanılan bir ilaçtır.

Eklem kireçlenmesi eklem iltihabının neden olduğu romatizmal hastalıklarda, omurga eklemlerinin birleşme yerinde meydana gelen iltihap sonucu hareket kaybı görülen romatizmal hastalıklarda, protein parçalanması sırasında ani bir şekilde meydana gelen ayak baş parmağı iltihabı nedeniyle oluşan ağrılarda, iskelet sistemi ve kas ağrılarında, ameliyattan sonra oluşan ödem yumuşak doku tasarı gibi oluşan ağrıların giderilmesi gibi rahatsızlıklarda Etol Fort 400 mg kullanılmakta olan bir ilaçtır.

Etol Fort 400 Mg 14 Film Tablet İlacı doktorunuzun tavsiyesi olmadan kullanmamanızı öneririz. Muayene esnasında şikayetlerinizi doktorunuza bütün detayları ile anlatmanız halinde doktorunuz tedavi için gerekli olması halinde Etol Fort 400 Mg 14 Film Tablet İlacı size dozunu ve kullanım detaylarını belirtecek şekilde reçetelendirecektir.

Etol Fort 400 Mg 14 Film Tablet İlacı Etken Maddesi Nedir?

Orta şiddetteki ağrı, iltihap ve ateş tedavisinde kullanılan etodolak Etol fort 400 mg 14 film Tablet İlacıin etken maddesini oluşturmaktadır.

Eğer herhangi bir ilaca ya da etken maddeye karşı alerjiniz bulunuyor ise bu durumu muayene esnasında doktorunuza iletiniz. Etol Fort 400 Mg 14 Film Tablet İlacı içeriğinde yer alan etken maddelere karşı bir alerjiniz varsa doktorunuz sahip olduğunuz alerjiyi göz önünde bulundurarak uygun bir tedavi yöntemine başvuracaktır.

Etol Fort 400 Mg 14 Film Tablet İlacı Nasıl Kullanılır?

Doktorunuzun rahatsızlığının ne kadar ciddi olduğunu göz önünde bulundurarak öğrenmiş olduğu doz ve saat aralığında ilacı kullanmanız tavsiye olunur. Bir günde alınması gereken azami miktar 3 Tabletten fazla olmamalıdır. 1 Tablet İlacı Etol Fort 400 mg Tablet İlacı kullanımı sırasında tam dolu bir bardak su ile birlikte tok karnına ya da yemeklerle birlikte doktorunuzun talimatlarına uygun bir şekilde alınmalıdır.

Etol Fort 400 Mg 14 Film Tablet İlacı kullanmanıza karşın rahatsızlığınız dinmiyor ve daha da artış gösteriyor ise durumu doktorunuza belirtiniz. Bu durumda doktorunuz dozu arttırabilir veya farklı bir ilaç grubuna geçiş yapmanız doğrultusunda karar verebilir. Etol Fort 400 Mg 14 Film Tablet İlacı doktorunuzun tavsiyesi olmadan alıp kullanmaya başlamamanızı öneriyoruz. Her hastanın tedavi yöntemi farklı olacağından başka kişilerin tedavisinde kullanılan ilaçları size de iyi geleceği düşüncesi ile alıp kullanmamalısınız.

Etol Fort 400 Mg 14 Film Tablet İlacı Yan Etkileri Var Mı?  Nelerdir?

Etol Fort 400 miligram Tablet İlacı bazı yan etkilere sahiptir. Yüksek dozda uzun süreli kullanım sonucunda mide ülseri ve kanaması riski artabilir. Bunun dışında şiddetli mide ve sırt ağrısı ile birlikte siyah renkli dışkılama, kahverengi ya da kan şeklinde kusma görülebilir. Kurdeşen, kaşıntı gibi yüksek şiddette alerjik reaksiyonlar göğüste sıkışma hissi ve nefes darlığı gibi yan etkileri de görülmektedir. Herhangi bir yan etki görüldüğünde doktorunuza en yakın acil servise ve en yakın sağlık birimine başvurmanız gerekmektedir.

Etol Fort 400 Mg 14 Film Tablet İlacı kullandığınız zaman beklenmeyen etkiler ile karşılaşırsanız ilacı kullanmayı bırakarak doktorunuza yaşadığınız durumları iletmeniz hastalığınızın giderilmesinde olumlu katkı sağlayacaktır.

Eğer farklı rahatsızlıklarınız nedeniyle ilaç kullanmaktaysanız bu hususu doktorunuza mutlaka iletiniz. Etol Fort 400 Mg 14 Film Tablet İlacı içerisinde yer almakta olan etken maddelerin kullandığınız ilaçtaki etken maddeler ile reaksiyona girerek zarar verebileceğini daima göz önünde bulundurunuz.

Etol Fort 400 Mg 14 Film Tablet İlacı üzerinde son kullanma tarihi belirtilmiştir. Son kullanma tarihi geçmiş, açık bırakılmış, deforme olmuş ilaçları kullanmayınız. İlacın hangi saklama koşullarında muhafaza edilmesi gerektiği ilaç prospektüsünde yer almakta olup belirtilen hususlara riayet etmeniz ilacınızın ömrünü ve etkinliğini korumasına yardımcı olacaktır. İlacı çocukların erişemeyeceği yerlerde muhafaza etmeyi unutmayınız. Etol Fort 400 Mg 14 Film Tablet İlacı eczanenizden teslim alırken ilaç üzerinde herhangi bir yırtılma – deformasyon olmadığını mutlaka kontrol ediniz.

Etol Fort 400 Mg 14 Film Tablet İlacı Kullanmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Etol Fort içerisinde bulunan herhangi bir maddeye alerjiniz, ileri derecede karaciğer, böbrek ve kalp rahatsızlığınız varsa hamileliğin son evresindeyseniz, yakın zamanda baypas kalp ameliyatı olduysanız veya olacaksanız doktorunuza danışmadan kesinlikle Etol fort 400 mg 14 film Tablet İlacı kullanmayınız.

Etol Fort 400 Mg 14 Film Tablet İlacı Ne Kadar, Kaç Para, Fiyatı Ne?

Etol Fort 400 Mg 14 Film Tablet İlacı fiyatı bildiğiniz üzere Sağlık Bakanlığı tarafından ilgili kanunlar çerçevesinde belirlenmektedir ve zaman içerisinde değişiklikler gösterebilmektedir. Bu nedenle Etol Fort 400 Mg 14 Film Tablet İlacı ne kadar, fiyatı, kaç para ? diye yapacağınız aramalarda ulaşacağınız fiyatların birbirinden farklı olabileceğini ve güncel olmayabileceğini bilmenizi istiyoruz. Bu ilacın fiyatı ile ilgili en doğru bilgiye ulaşmak için yakınınızda bulunan bir eczaneden yardım almanız daha doğru olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Name *
Email *
Website